فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز رشد رشته های استارت آپی
زمان درج : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۲:۰۱ تعداد بازدید : 732 نسخه چاپی

آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز رشد رشته های استارت آپی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي گيلان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون علمی، فناوری رییس جمهور در استانداری گیلان: آموزش های فنی و حرفه ای می تواند تنوع و رشد بیشتر را به فضای استارت آپی کشور هدیه کند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي گيلان، در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با محوریت آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری که با حضور دكتر ستاري، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر سالاری استاندار گیلان برگزار شد، محمد حسینی گزارشی از برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را در حوزه کارآفرینی دانش بنیان ارایه کرد.

در این نشست حسینی با تشریح اهمیت توسعه منابع انسانی در موفقیت کسب و کارها به خصوص استارت آپ ها خاطر نشان کرد: امکانات، تجهیزات و مربیان مجرب سازمان آموزش فنی و حرفه ای می توانند تمرکز استارت آپ ها را از رشته های رایانه ای به سایر رشته ها جلب نمایند.

وی گزارشی از برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان را مرتبط با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ارایه کرد و افزود: با برنامه هایی نظیر ایجاد شبکه تجهیزات کارگاهی، ایجاد مراکز ارتقا شایستگی های حرفه ای دانشجویان و طرح جدیدی تحت عنوان کارآفرینی مهارت بنیان از کسب و کارهای نوپا حمایت می کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه در استان گیلان تعداد 153 کارگاه آموزشی در بیش از 46 رشته و 731 حرفه وجود دارد گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند از فضای خالی کارگاه ها به منظور پیشبرد برنامه های خود بهره برداری نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در پایان به معرفی طرح کارآفرینی مهارت بنیان پرداخت و گفت: در این طرح کارآفرینان و استارت آپ ها می توانند دوره رشد و نمو شان را در فضای مراکز فنی و حرفه ای سپری و از آموزش و هدایت مربیان مجرب سازمان در جهت تبدیل ایده به محصول یا خدمات قابل ارایه به بازار استفاده کنند .

برچسب ها : فني و حرفه اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی