فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
فرماندار صومعه سرا: تسهیلات اشتغالزایی بدون داشتن مهارت لازم ممنوع
زمان درج : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۳:۳۶ تعداد بازدید : 328 نسخه چاپی

فرماندار صومعه سرا: تسهیلات اشتغالزایی بدون داشتن مهارت لازم ممنوع

علی فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا در سومین جلسه شورای مهارت شهرستان صومعه سرا گفت: در این شهرستان برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی، متقاضیان باید مهارت لازم را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، سومین جلسه شورای مهارت شهرستان صومعه سرا به ریاست علی فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا ، با حضور محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان و هیئت همراه و همچنین با حضور بخشداران و رؤسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

علی فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه هر جامعه ای برای پیشرفت و بالندگی به آموزش نیاز دارد، گفت: درک رابطه مستقیم مهارت آموزی با توسعه منابع انسانی مهم ترین عامل در برنامه ریزی اشتغال کشورهاست.

وی بیکاری را مهم ترین چالش امروز کشور دانست و تصریح کرد: دانش نظری به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری را حل کند و باید شغل هایی با تخصص واقعی ایجاد شود.

در ادامه فرماندار صومعه سرا بیان کرد: همه دستگاهها بایستی با آموزش فنی و حرفه ای همراه باشند تا فراگیران مهارت دغدغه اشتغال نداشته باشند.

وی با تأکید بر فراگیری آموزش های مهارتی گفت: مهارت آموزی برای افرادی که می خواهند از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند باید ضروری شود.

در ادامه جلسه محمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، با تاکید بر اینکه بدون توجه به گروه های هدف، مهارت آموزی منجر به اشتغال پایدار نمی شود گفت: قبل از ارایه آموزش های مهارتی، باید نیاز سنجی واقعی مبتنی بر بازار کار انجام شود.

وی افزود: از دستگاههای اجرایی انتظار داریم با شناسایی فرصت های شغلی و هدایت جوانان جویای کار به سمت مهارت آموزی بستر مناسبی را برای ایجاد مشاغل پایدار و بهره وری بیشتر برای صاحبان کسب و کار را فراهم نمایند.

حسینی فراگیری مهارت آموزی را برای افراد دریافت کننده تسهیلات اشتغالزایی، ضروری خواند و گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آمادگی ارایه مشاوره رایگان و هدایت افراد جویای کار به سوی شغل های مورد نیاز بازار را دارد.

در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، با اشاره به نقش آموزش روستاییان در جلوگیری از مهاجرت به شهرها گفت: از فرماندار محترم انتظار داریم با همکاری بخشداران و دهیاران آموزش مهارتی روستاییان را محقق نمایند.


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی