***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
فرماندار صومعه سرا: تسهیلات اشتغالزایی بدون داشتن مهارت لازم ممنوع
زمان درج : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۳:۳۶ تعداد بازدید : 110 نسخه چاپی

فرماندار صومعه سرا: تسهیلات اشتغالزایی بدون داشتن مهارت لازم ممنوع

علی فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا در سومین جلسه شورای مهارت شهرستان صومعه سرا گفت: در این شهرستان برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی، متقاضیان باید مهارت لازم را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، سومین جلسه شورای مهارت شهرستان صومعه سرا به ریاست علی فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا ، با حضور محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان و هیئت همراه و همچنین با حضور بخشداران و رؤسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

علی فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه هر جامعه ای برای پیشرفت و بالندگی به آموزش نیاز دارد، گفت: درک رابطه مستقیم مهارت آموزی با توسعه منابع انسانی مهم ترین عامل در برنامه ریزی اشتغال کشورهاست.

وی بیکاری را مهم ترین چالش امروز کشور دانست و تصریح کرد: دانش نظری به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری را حل کند و باید شغل هایی با تخصص واقعی ایجاد شود.

در ادامه فرماندار صومعه سرا بیان کرد: همه دستگاهها بایستی با آموزش فنی و حرفه ای همراه باشند تا فراگیران مهارت دغدغه اشتغال نداشته باشند.

وی با تأکید بر فراگیری آموزش های مهارتی گفت: مهارت آموزی برای افرادی که می خواهند از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند باید ضروری شود.

در ادامه جلسه محمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، با تاکید بر اینکه بدون توجه به گروه های هدف، مهارت آموزی منجر به اشتغال پایدار نمی شود گفت: قبل از ارایه آموزش های مهارتی، باید نیاز سنجی واقعی مبتنی بر بازار کار انجام شود.

وی افزود: از دستگاههای اجرایی انتظار داریم با شناسایی فرصت های شغلی و هدایت جوانان جویای کار به سمت مهارت آموزی بستر مناسبی را برای ایجاد مشاغل پایدار و بهره وری بیشتر برای صاحبان کسب و کار را فراهم نمایند.

حسینی فراگیری مهارت آموزی را برای افراد دریافت کننده تسهیلات اشتغالزایی، ضروری خواند و گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آمادگی ارایه مشاوره رایگان و هدایت افراد جویای کار به سوی شغل های مورد نیاز بازار را دارد.

در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، با اشاره به نقش آموزش روستاییان در جلوگیری از مهاجرت به شهرها گفت: از فرماندار محترم انتظار داریم با همکاری بخشداران و دهیاران آموزش مهارتی روستاییان را محقق نمایند.


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها