فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزش‌های مهارتی در استان را ساماندهی کنیم
زمان درج : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۸ آذر ساعت ۱۶:۱۰ تعداد بازدید : 484 نسخه چاپی

آموزش‌های مهارتی در استان را ساماندهی کنیم

در دومین نشست شورای مهارت آموزی که با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در استانداری گیلان برگزار گردید، سیدمحمد احمدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: نیازمند ساماندهی آموزش‌های مهارتی در استان به منظور افزایش ضریب اشتغال هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، دومین نشست شورای مهارت آموزی به ریاست سیدمحمد احمدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و با حضور محمد حسینی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در توسعه فضای کسب و کار اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، ظرفیت خوبی در بخش آموزش مهارت‌های شغلی دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت .

وی با بیان اینکه در جریان ایجاد اشتغال معیار مهمی همچون داشتن مهارت یک ضرورت به شمار می‌رود، بخش خصوصی را همپای بخش دولتی در جریان ایجاد اشتغال خواند و گفت: برای افزایش جریان تولید و گسترش صنایع باید نسبت به تربیت نیروی کار با مهارت گام برداشت .

احمدی گردشگری را یکی از ظرفیت‌های استان خواند و افزود: در این صنعت ایجاد اشتغال با رویکرد جوامع محلی بیش از پیش محسوس است لذا با تمرکز بر مقوله بوم‌گردی می‌توان کسب و کار خانگی را رونق بخشید .

وی با بیان اینکه ایجاد این بنگاه‌های کوچک نیازمند آموزش های مهارتی لازم در بخش گردشگری است خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای پیلان با برگزاری دوره‌های فشرده می‌تواند در بهبود خدمات این بخش مؤثر باشد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به عزم دولت برای ایجاد اشتغال، از تخصیص 200 میلیون تومان تسهیلات در مرحله اول برای مشاغل خانگی خبر داد و گفت: اعتبار مذکور برای فعال کردن مشاغل خرد و ایجاد اشتغال زودبازده در استان پرداخت شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مهارت های آموزش فنی و حرفه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست تا آموزش‌های مهارتی را به عنوان رویکردی در مسیر توسعه دنبال نمایند .


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی