***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي صومعه سرا : کمک کنید تا روستائیان از آموزشهای مهارتی وخدمات رایگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شوند
زمان درج : ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن ساعت ۱۴:۱۴ تعداد بازدید : 164 نسخه چاپی

رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي صومعه سرا :  کمک کنید تا روستائیان از آموزشهای مهارتی وخدمات رایگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شوند

به گزارش مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای میرزاکوچک صومعه سرا، بر اساس پیگیری و اجرای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اشاعه و توسعه فرهنگ مهارت آموزی و همچنین در راستای عملیاتی نمودن بند 7 مصوبه شورای مهارت شهرستان صومعه سرا در خصوص ارائه آموش های مهارتی کوتاه مدت با هدف توانمندی و بالا بردن سطح ارتقائ روستائیان، جلسه ای با حضور بخشدار مرکزی، کارشناسان بخشداری، سرپرست مرکز و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا و همچنین با حضور کلیه دهیاران بخش در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

مهندس قربانی در شروع جلسه به نقش آموزش های فنی و حرفه‌ای و بکار بردن آن در زندگی روزمره اشاره نمود و اظهار داشت مهارت آموزی یکی از کارهای اصلی هست که دهیاران می توانند از این طریق موجبات توسعه روستا‌های خود را فراهم آورند. بخشدار مرکزی شهرستان صومعه سرا ضمن تشکر از زحمات مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و همکاران مستقر، به آموزش های رایگان کاربردی و اثرگذاری که توسط آموزش فنی و حرفه‌ای صورت می گیرد اشاره و بیان نمود که از همه دهیاران انتظار دارم تا مهارت های لازم در زندگی خصوصاً آموزشهای فنی و حرفه‌ای را در بین مردم رواج و توسعه بخشند و پیگیر باشند.

در ادامه نصرت طلب نیز در خصوص اهمیت و نقش آموزش های فنی و حرفه‌ای در ارتقاء و ایجاد کارآفرینی مطالبی را ارائه نمودند.

ایشان ضمن تشکر از همه مسئولان استانی و شهرستان بابت توجه، ترغیب و حمایت از آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان، داشتن مهارت های لازم در زندگی را ضروری و لازم دانستند و بیان داشتند که خیلی از کارآفرینان از طریق مراجعه و حضور در دوره های مهارتی برای خودشان کسب و کار راه انداخته و از این راه امرار معاش می کنند.

وي به رویکرد جدید آموزش های فنی و حرفه‌ای که دو قطب اصلی هر منطقه (صنعت گردشگری و کشاورزی) می‌باشد اشاره و عنوان نمودند کمک کنید تا روستائیان از آموزشهای مهارتی وخدمات رایگان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهره مند شوند. تقاضا و نیازهای آموزشی روستائیان برای ما مهم بوده و مرکز پس از نیاز سنجی های صورت گرفته اقدام به برگزاری دوره های متقاضیان خواهد کرد.

در ادامه جلسه تعدادی از دهیاران سوالات و پیشنهاداتی را در خصوص مهارت آموزی مطرح که پاسخ های لازم ازسوی سرپرست مرکز ارائه گردید.

شايان ذكر است در شورای مهارت مصوب شده بود که کلیه نیازهای آموزشی توسط بخشداری از سوی دهیاران بخش احصاء و در اختیار مرکز قرار تا برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

برچسب ها : فنی وحرفه‌ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی