***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزش های مهارتی در منجیل فراگیر می شود
زمان درج : ۱۳۹۷ دوشنبه ۸ بهمن ساعت ۱۴:۵۱ تعداد بازدید : 672 نسخه چاپی

آموزش های مهارتی در منجیل فراگیر می شود

جلسه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با حضور شهردار و رییس شورای شهر منجیل در اداره کل فنی و حرفه ای استان با محوریت ارائه آموزش در بخش گردشگری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان؛ این نشست با حضور محمد حسینی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، قاسم عبدللهی شهردار و بابک خیرزاده رییس شورای شهر منجیل در خصوص فراگیر شدن آموزش های مهارتی و استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات در ارایه آموزش های مهارتی در حوزه گردشگری برگزارشد.

درابتدای این نشست مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اظهارداشت، متاسفانه از آنجائیکه که درحوزه صنعت اشتغال لازم نداریم بایستی با توجه به اسناد بالا دستی، برنامه استانی وپتانسیل های  موجود در استان در حوزه های دیگراز جمله گردشگری ورود کرده و با استفاده از ظریفت های بخش دولتی و بخش خصوصی آموزش های کاربردی مورد نیاز منطقه را شناسایی و زمینه برای  ایجاد فرصتهای شغلی را فراهم نمود.

وی همچنین به امکانات خدادادی استان اشاره نمود و گفت خوشبختانه با توجه به جغرافیای منطقه می توان محصولات جدید با استفاده از کشاورزی مدرن تولید نمود و صنعت توریست را با استفاده از شناسایی واقعی نیاز بازار کار در دستور کار قرار داد که علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند بستر ساز جذب گردشگر و کارآفرین در استان شود.

محمد حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به این مسئله که ظرفیت آموزش در بحث گردشگری محدود می باشد اظهار داشت، شهرداری ها با همکاری  شورای شهر می تواند از طریق فراخوان اقدام به برگزاری دوره آموزشی توسط آموزش فنی و حرفه ای نمایند تا افراد جویای کار و شاغلین حوزه گردشگری درمنطقه مهارت لازم را کسب نمایند و موجبات اشتغال جوانان را فراهم نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان همچنین خواستار ارائه سرفصلهای آموزشی برای ارائه دوره های مهارتی مورد نیاز منطقه منجیل شد.

در ادامه قاسم عبدللهی رییس شورای شهر منجیل با تشکر از زحمات آموزش فنی و حرفه ای استان اظهارداشت، از آنجائیکه شهر منجیل سالانه پذیرای گردشگر بسیارمی باشد جوانان جویای شغل، هتل داران و صاحبان اقامت گاهها بایستی آموزش های لازم در بحث گردشگری را ببینند  که این امر با حمایت و آموزش های کاربردی آموزش فنی و حرفه ای گیلان میسر میشود.

دراین نشست بابک خیرزاده شهردار منجیل اظهارداشت. این موضوع که در بحث گردشگری مهمترین چالش نیروی انسانی می باشد گفت، تمام تلاش ها برای نیازسنجی مهارتی در شهرداری و شورای شهر انجام می گیرد که آموزش ها بصورت زیربنایی وکاربردی از سوی آموزش فنی و حرفه ای گیلان ارائه شود و موجبات اشتغالزایی جوانان را فراهم آورد.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی