***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تخصصی در رشته فناوری اطلاعات در رودسر افتتاح گردید
زمان درج : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن ساعت ۰۸:۳۵ تعداد بازدید : 232 نسخه چاپی

با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تخصصی در رشته فناوری اطلاعات در رودسر افتتاح گردید

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، هشتادمین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در رشته فناوری اطلاعات با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در رودسر به بهره‌برداری رسید .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در این مراسم اظهار کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای به‌عنوان متولی آموزش‌های غیررسمی کشور باید بتواند با ارائه آموزش‌های های مهارتی زمینه اشتغال جامعه را فراهم کند .

محمد حسینی از ارائه 48 هزار نفر دوره آموزش‌های مهارتی در گیلان طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: این آموزش‌ها با همکاری و مشارکت بیش از 700 آموزشگاه آزاد با مراکز دولتی انجام‌شده است .

وی با تاکید بر لزوم بالا بردن اثربخشی آموزش‌ها در تحول بازار کار جامعه تصریح کرد: 25 تا 30 درصد آموزش‌ها مربوط به شاغلین و بقیه مربوط به کارجویان است و باید تلاش کنیم تا آموزش‌ها هدفمند برای کارجویان و منجر به اشتغال ارائه شود .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های استان که در حوزه گردشگری و کشاورزی فضای کسب‌وکار به‌گونه‌ای پیش‌بینی شود تا منجر به ایجاد اشتغال شود بیان کرد: بستر در این دو حوزه با سرمایه‌گذاری کمتری قابل انجام بوده و نقش توسعه منابع انسانی در این بخش‌ها پررنگ است .

وی گفت: برای بالا بردن ضریب ماندگاری گردشگر در گیلان باید برنامه‌هایی داشته باشیم که گردشگر را مشغول و سرگرم کند تا بخواهد هزینه کند و این اتفاق نمی‌افتد مگر توسعه منابع انسانی با آموزش‌های مهارتی داشته باشیم که با گردشگر تعامل مؤثر داشته باشد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به اینکه کشاورزان در این استان با کشت محصول برنج درآمد مکفی در طول سال نخواهند داشت تصریح کرد: باید بتوانیم با آموزش‌های مهارتی در این بخش فضایی فراهم شود تا کشاورز از قطعه زمینی که در اختیار دارد بهره‌وری بیشتری داشته باشد .

حسینی از افتتاح نخستین کارگاه کشت‌های گلخانه‌ای هیدروپونیک در رشت به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: بر اساس شیوه‌های جدید باید رشته‌هایی را آموزش دهیم که بتواند اشتغال‌زایی کند متأسفانه تعدادی از کارآموزان برای پر کردن اوقات فراغت دوره‌های آموزشی را می‌گذرانند .

وی با بیان اینکه تمرکز بر روی ظرفیت‌های روستایی باید در استان موردتوجه بیشتری قرار گیرد افزود: بر مبنای شناخت این ظرفیت‌های عظیم می‌توان شغل‌های جدید تعریف کرد بنابراین باید بتوانیم زندگی روستایی را بیشتر ترویج و تبلیغ و این ظرفیت‌ها را برند سازی کنیم .

مدیر آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از برگزاری جشنواره بزرگ مهارت آموزشی در حوزه گردشگری در منطقه آزاد انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره با شعار توسعه پایدار و گردشگری روستایی از 8 تا 10 اسفند امسال با مشارکت استانداری، اداره کل میراث و گردشگری و منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود .

هادی یوسفی رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رودسر نیز در ادامه این مراسم از افتتاح چهار آموزشگاه آزاد به مناسبت دهه فجر در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با افتتاح این آموزشگاه‌ها برای 12 نفر اشتغال فراهم‌شده و تعداد واحدهای آموزشگاه‌های آزاد به 80 واحد خواهد رسید.

برچسب ها : فنی و حرفه‌ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی