فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
فرهنگ مهارت آموزی نهادینه شود
زمان درج : ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند ساعت ۱۴:۰۶ تعداد بازدید : 214 نسخه چاپی

فرهنگ مهارت آموزی نهادینه شود

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای بر لزوم افزایش و نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، رضا باجولوند در جشنواره مهارت آموزی گردشگری گیلان در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: در دنیای امروز کشورهای توسعه یافته علاوه بر اهمیت دادن به آموزش، با ابزارهایی که در اختیار دارند ، در صدد توسعه آن بر می آیند .

وی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در کشور افزود: باید در کنار آموزش های علمی به مهارت آموزان، دانش آنها را نیز ارتقا داده و در کنار مهارت آموزی عملی باید مهارت های فکری را هم داشته باشیم .

باجولوند با اشاره به همگام شدن آموزش های نظری با آموزش های عملی خاطر نشان کرد: کشورهای توسعه یافته برای مهارت هایی که به اشتغال منتهی می شود؛ ارزش گذاری کرده اند و باید با استفاده از افراد شاغل با تجربه ، مهارت های آنان را به نسل جوان امروزی منتقل کنیم .

وی برگزاری جشنواره هایی از این دست را فرصتی مناسب برای انتقال تجارب و کسب مهارت های جدید دانست و تاکید کرد: استعدادیابی در محیط های جشنواره ای می تواند خلاقیت و نوآوری را به دنبال داشته باشد و کارآفرینی ها از همین جشنواره ها آغاز می شود که باید به بهترین شکل ممکن از آن بهره جست .

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای با تاکید بر ضرورت برگزاری آموزش ها به صورت بومی و منطقه ای گفت: برای بهره وری مناسب از آموزش فنی و حرفه ای باید صنعت، آموزش عالی و آموزش و پرورش در کنار هم قرار گیرند تا نیروی کار ماهر به بازار معرفی شوند .

باجولوند برگزاری مسابقات مهارت را محلی برای نمایش مهارت ها و دانش ها عنوان و تصریح کرد: برگزاری کارگاه های تخصصی برای شناسایی ایده های برتر برای برنامه ریزی بر روی آن ایده ها یکی دیگر از اهداف این جشنواره است تا بتوانیم با مهارت آموزی و کار آفرینی نقش موثری در اشتغالزایی داشته باشیم .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، جشنواره مهارت آموزی گردشگری با مشارکت ادارات کل میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای گیلان در قالب برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در 30 غرفه و با حضور بیش از یکصد هنرمند صنایع دستی استان در سالن همایش ها و نمایشگاهی سازمان منطقه آزاد انزلی آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد .

در این جشنواره از سامانه فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی گیلان و سامانه برنامه ریزی آموزشی مراکز گردشگری استان نیز رونمایی شد .


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی