***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
20 درصد از آموزش های فنی وحرفه ای به روستاها اختصاص می یابد
زمان درج : ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ اسفند ساعت ۱۳:۱۷ تعداد بازدید : 421 نسخه چاپی

20 درصد از آموزش های فنی وحرفه ای به روستاها اختصاص می یابد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج درصد از آموزش های فنی و حرفه ای استان به روستاها اختصاص داشت که سال آینده 20 درصد از آموزش ها به روستاها اختصاص داده می شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، محمد حسینی، مدير كل در نشست هم اندیشی احیاء و توسعه نوغانداری و زنجیره ابریشم گیلان در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: با توجه به اهمیت افزایش اشتغال و رشد درآمد و بهبود وضعیت معیشت روستاییان افزایش میزان آموزش های تخصصی به روستاییان در سال آینده در دستور کار فنی و حرفه ای گیلان قرار دارد.

وی تاکید کرد: باید با فراهم سازی زمینه های لازم برای خارج شدن روستاییان از تولید تک محصولی و ایجاد بستر های لازم برای کسب درآمدهای دیگر، زمینه های لازم برای ماندگاری روستاییان و در نهایت کاهش مهاجرت روستایی به شهر را فراهم سازیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان با تاکید بر لزوم کسب مهارت های لازم برای افراد از طریق فراگیری آموزش ها تصریح کرد: به دلیل وجود ظرفیت های بسیار در روستاها می توان با رویکرد گردشگری برای توسعه محصولات کشاورزی و صنایع دستی کمک کرد.

وی با تاکید بر ضرورت بازآفرینی نوغانداری و صنایع مربوط به ابریشم افزود: در صورتی که در کنار وجود ظرفیت آموزش های تخصصی لازم نیز انجام شده و افراد مهارت های لازم را کسب کنند، می توان فرصت های کافی برای تحول اقتصاد گیلان را فراهم ساخت.

حسینی بر فراهم سازی شرایط برای کسب درآمد و ایجاد منفعت برای روستاییان تاکید و خاطرنشان کرد: با فراهم سازی بسترهای لازم برای ماندگاری هرچه بیشتر گردشگران و مسافران در روستاها ازطریق آموزش مهارت های تخصصی به روستاییان، می توان زمینه های بهبود وضعیت روستایی و در نهایت مهاجرت معکوس روستاییان را فراهم آورد.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به لزوم تکمیل زنجیره بازار در روستا گفت: باید با آموزش مهارت های نرم همچون بازاریابی و فروش، در جهت حمایت از روستاییان گام برداریم.

برطبق اين گزارش، جشنواره مهارت آموزی گردشگری با مشارکت ادارات کل میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای گیلان در قالب برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در 30 غرفه و با حضور بیش از یکصد هنرمند صنایع دستی استان در سالن همایش ها و نمایشگاهی سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شده و در این جشنواره از سامانه فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی گیلان و سامانه برنامه ریزی آموزشی مراکز گردشگری استان نیز رونمایی شد.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی