***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
بیش از 67 هزار نفر در استان گيلان در سال 1397 از آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای بهره مند شدند
زمان درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۰:۰۱ تعداد بازدید : 294 نسخه چاپی

بیش از 67 هزار نفر در استان گيلان در سال 1397 از آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای بهره مند شدند

محمد حسيني، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان گيلان گفت: 67 هزار و 660 نفر در استان گيلان در سال 1397 از آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، محمد حسيني، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان در تشریح عملکرد آموزشی سال 1397 گفت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص توسعه اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری در سال رونق توليد و حمایت از کالای ایرانی، در بخش دولتی بالغ بر 36 هزار و 272 نفر-دوره در بخش های مختلف آموزشی ثابت، سیار شهری، روستایی، پادگان، زندان، جوار دانشگاه، بهزیستی، صنایع و... از آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بهره مند شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تعالی بخشی خدمت وظیفه عمومی و اشتغال جوانان گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه نیروهای مسلح، آمار عملکرد آموزشی این اداره کل در سال 1397 در این حوزه ، 5 هزار و 672 نفر-دوره بوده است.

وی در خصوص رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کاهش آسیب های اجتماعی، نرخ بیکاری و مقابله با فقر، عملکرد آموزشی استان را در حوزه های زندان، سکونتگاه های غیر رسمی و مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی يك هزار و 241 نفر-دوره اعلام کرد.

حسيني با اشاره به اینکه توسعه آموزش های روستایی و ارتقای توان کارآفرینی، ضرورتی غیر قابل انکار در موفقیت کشورمان محسوب می شود، از نیازسنجی، برنامه ریزی و اجرای آموزش های مهارتی به  2 هزار و 230 نفر-دوره از روستائیان خبر داد. 

وی همچنین عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان را در بخش آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای آزاد تحت نظارت این اداره کل، 25 هزار و 475 نفر-دوره اعلام و خاطرنشان کرد: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص نقش به سزایی در اشتغال جوانان جویای کار و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور دارد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با توجه به ظرفیت منطقه و نیاز بازارکار آمادگی دارد با تمام امکانات و تجهیزات آموزشی خود در این راستا قدم های مؤثری بردارد.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی