***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزش بیش از 937 حرفه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان به دانش آموزان و دانشجویان
زمان درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۰ تير ساعت ۰۶:۵۷ تعداد بازدید : 305 نسخه چاپی

آموزش بیش از 937 حرفه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان به دانش آموزان و دانشجویان

محمد حسيني، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان گفت: بيش از 937 حرفه آموزشی در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در مراکزآموزش فنی و حرفه ای به دانش آموزان و دانشجویان استان گيلان آموزش داده می شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، در تابستان سال جاری 29 تا 30 هزار نفر ساعت دانش آموزان و دانشجو از آموزش های مهارتی در رشته هایی از قبیل: جوشکاری، تراشکاری، دوخت کیف چرمی و گل سازی برخوردار می شوند.

محمد حسيني، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان، ضمن اعلام این خبر گفت: توجه به رویکردهای مهارتی برای اوقات فراغت جوانان ، مهمترین برنامه این اداره کل در سه ماهه تابستان خواهد بود.

وی افزود: فنی و حرفه ای این استان با دارا بودن 22 مرکز ثابت دولتی و 782 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای آمادگی ارائه آموزش های مهارتی برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را دارد.

حسيني، تأکید کرد: هر دانش آموز باید یک مهارت فنی و تخصصی را در طول اوقات فراغت آموزش دیده و نه تنها از لحاظ تئوری، بلکه از لحاظ فنی و مهارتی نیز کارآزموده باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گيلان، کارآفرینی را موجب توسعه اقتصادی دانست و گفت: برای دستیابی به جامعه ای پویا باید توجه ویژه به کارآفرینی، ایجاد روحیه مهارت آموزی را در جوانان و دانش آموختگان ایجاد کرد.

حسيني، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، در ادامه آمار مهارت آموختگان این اداره کل را در سال گذشته 36 هزار و 272 نفر اعلام کرد و افزود:  این تعداد در قالب 5 میلیون و 564 هزار 464 نفر/ ساعت در مراکز دولتی و غیر دولتی فنی و حرفه ای استان آموزش های  مهارتی را فرا گرفتند.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی