***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۳:۳۸
آموزش فنی و حرفه ای گیلان ۱۰۰ اقدام مشترک مهارت آموزی با دستگاهها دارد
زمان درج : ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۶ تير ساعت ۱۹:۴۵ تعداد بازدید : 156 نسخه چاپی

آموزش فنی و حرفه ای گیلان ۱۰۰ اقدام مشترک مهارت آموزی با دستگاهها دارد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان اینکه توسعه آموزش های مشارکتی از برنامه های این اداره کل است، گفت: حدود ۱۰۰ اقدام مشترک با دستگاه های اجرایی و بخش های خصوصی داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی ظهر پنجشنبه در جلسه نمایندگان و روسای مراکز، مربیان و آموزشگاه های آزاد استان گیلان با حضور علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در رشت افزود: در نخستین گام به سراغ اتحادیه و اصناف رفتیم و طرح هایی را در این حوزه با آنها به اجرا درآوردیم .

وی با اشاره به فعالیت شورای مهارت در گیلان اظهار داشت: این شورا ذیل کارگروه قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری گیلان تشکیل شده و برنامه توانمندسازی و مهارت آموزی نیروی کار را در استان مدیریت می کند .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان خاطر نشان کرد: شورای مهارت استان مسئولیت هدایت، برنامه ریزی و اجرای تمامی طرح های توسعه و حمایت از اشتغال را بر عهده دارد .

وی با اشاره به برگزاری جلسه این شورا طی روز گذشته با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در استانداری افزود: در این جلسه مباحثی مهم و ارزشمندی درباره مهارت آموزی و اهمیت آن ارائه شد از جمله آنکه دپارتمان بوم گردی کشور به گیلان واگذار شد که این مهم برنامه ها و کارهای ما را در حوزه گردشگری سنگین تر می کند، پیش از این اگر نگاه ما استانی بود اکنون باید فراتر از استان اقدام کنیم .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اظهار داشت: در این جلسه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سخنان خود از استاندار گیلان خواست تا حداقل ۱۰ درصد مردم در سال بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار نفر  در این استان همراه آموزش های مهارتی شوند .

استان گیلان دارای ۲۰ مرکز آموزشی دولتی با ۱۵۳ کارگاه و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای با یک هزار و ۸۰۰ کارگاه است .

روز گذشته در اولین روز سفر رئیس سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور به گیلان جلسه شورای مهارت استان در استانداری برگزار شد ضمن اینکه نخستین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سوارکاری شمال غرب کشور نیز روز گذشته با حضور علی اوسط هاشمی در پیربازار رشت مورد افتتاح قرار گرفت .

افتتاح نخستین مرکز آموزش مهارتی صنایع دریایی گیلان با همکاری بخش خصوصی، امضای تفاهمنامه با رییس سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی نیز صبح امروز انجام شد .

افتتاح کارگاه صنایع غذایی و خدمات تغذیه در رشته های رستوران داری، کافی شاپ و قنادی، بهره برداری از اولین مرکز آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار گیلان و افتتاح نخستین آموزشگاه آزاد الکترونیکی "نوع ب" استان نیز از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این سفر است.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی