***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۳:۳۸
معاون وزیر تعاون : سهم مهارت آموزی در بودجه نیازمند بازنگری است
زمان درج : ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۶ تير ساعت ۱۹:۵۰ تعداد بازدید : 124 نسخه چاپی

معاون وزیر تعاون : سهم مهارت آموزی در بودجه نیازمند بازنگری است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سهم مهارت در بودجه نیازمند نگاه دیگر و بازنگری اساسی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، علی اوسط هاشمی ظهر پنجشنبه در جلسه با نمایندگان  و روسای مراکز، مربیان و آموزشگاه های آزاد استان گیلان در رشت افزود: کشور ما با مشکلاتی از جمله بیکاری دست و پنجه نرم می کندو در این شرایط اگر سهم مهارت نوع دیگری دیده شود ما می توانیم در این مقطع به کشور یاری رسانیم.

وی با بیان اینکه بودجه را از سال آینده استانی می کنیم، اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه ای در کشور نیازمند پوست اندازی است در ۲ دهه اخیر وزن آموزش فنی و حرفه ای کاهش یافته است و امروز ما به بودن متفاوت نیازمندیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در کشور بیان داشت: بر اساس الزام آموزش و پرورش باید ۶۰ درصد دانش آموزان را به سمت مهارت هنرستان ها و کار و دانش سوق دهد در گذشته کار و دانش بعد از رشته های ریاضی، علوم تجربی و انسانی در مرحله آخر در هدایت تحصیلی قرار داشت.

وی با بیان اینکه کشور ما فاقد گفتمان مهارت است، اضافه کرد: مقامات هم به این مهم چندان فکر نمی کردند ضمن اینکه خانواده ها نیز برای هدایت فرزندانشان به سمت مهارت آموزشی گرایشی نداشتند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه وزن مهارت در جامعه ضعیف است ما هم وزنی نداشتیم باید این موارد اصلاح شود و سطح مربیان فنی و حرفه ای در کشور ارتقاء یابد.

اوسط هاشمی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به اوج نیازمند نگاه بلند هستیم،  بیان داشت: جهت گیری سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کشور در سال ۹۹ معطوف به مواردی از جمله مهارت دریا، کشاورزی، عشایر و روستا است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در حوزه گردشگری بیان داشت: بوم گردی نسخه آرامش برای مردم است، گیلان با توجه به ظرفیت های این حوزه می تواند مهاجر پذیر بوده نه اینکه بیکار داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به بیماری کرونا و اینکه امروز وضعیت شکننده بر همه جهان سایه افکنده، خاطر نشان کرد: هر کشوری که زیرساخت قوی نداشته باشد فشار بر او بیشتر بوده البته کشور ما از زیرساخت های خوبی برخوردار است.

وی با مهم دانستن همگرایی و هم افزایی در چنین شرایطی و با بیان اینکه همت ملی قدرت ایجاد می کند، اظهار داشت: معرفت در حوزه ملی یک ضرورت است و باید انسان تشخیص دهد نقش او در هر زمان چیست.

روز گذشته در اولین روز سفر رئیس سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور به گیلان جلسه شواری مهارت استان در استانداری برگزار شد.

نخستین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سوارکاری شمال غرب کشور نیز روز گذشته با حضور علی اوسط هاشمی در پیربازار رشت افتتاح شد.

افتتاح نخستین مرکز آموزش مهارتی صنایع دریایی گیلان با همکاری بخش خصوصی، امضای تفاهمنامه با ریس سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی نیز صبح امروز انجام شد.

افتتاح کارگاه صنایع غذایی و خدمات تغذیه در رشته های رستوران داری، کافی شاپ و قنادی، بهره برداری از اولین مرکز آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار گیلان و افتتاح نخستین آموزشگاه آزاد الکترونیکی "نوع ب" استان نیز از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این سفر بود.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی