***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۳:۳۸
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: سرمایه انسانی سبب پیشرفت می‌شود لذا باید آموزش را جدی بگیریم
زمان درج : ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۹ تير ساعت ۰۹:۰۰ تعداد بازدید : 94 نسخه چاپی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: سرمایه انسانی سبب پیشرفت می‌شود لذا باید آموزش را جدی بگیریم

دکتر هاشمی با اشاره به نبود گفتمان ملی مهارت در کشور، گفت: کسب مهارت باید در جامعه محور شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، معاون وزیر تعاون در دیدار یا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به طور متوسط هر ماه چهار میلیون نفر گردشگر به استان سفر می کنند که این فرصت طلایی و بی بدیل برای گیلان است و برای اینکه بتوانیم سرمایه های ارزشمند و کهن استان را احیاء کنیم و در خدمت گردشگران قرار دهیم دپارتمان ملی مهارت بوم گردی را پایه گذاری کردیم و گیلان می تواند نقش ملی را برای بوم گردی بازی کند.

علی اوسط هاشمی اظهارداشت: گیلان توانمندی های زیادی در بخش کشاورزی دارد که باید با آموزش ، این توانمندیها را برای ایجاد اشتغال پایدار بکار گرفت وسرمایه انسانی سبب پیشرفت می‌شود لذا باید آموزش را جدی بگیریم.

وی بر ضرورت تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی از استادکاران، مربیان و نیروهای مهارت، گفت: باید مهارت را در جامعه محور کنیم. اولویت امسال سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش مهارت‌های دریا محوری است.

در ادامه جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به اهمیت مهارت آموزی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه هنوز آموزش های فنی و حرفه ای جدی گرفته نشده است و بایستی سیاست گذاری به گونه ی باشد که هر دانش آموز ایرانی حداقل از یک دانش مهارتی برخوردار باشد.

در ادامه احمدی دیگر نماینده مردم شهرشتان رشت  نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی یکی از وظایف اصلی همکان دانست و برنامه ریزی صحیح  و سوق دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی بسمت آموزش های فنی و حرفه ای را یکی از راهکارهای مناسب ایجاد اشتغال دانست.

مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم شهرستان رودبار در تشریح این موضوع که سازمان آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های غیر رسمی در کشور است گفت: ارتقای جایگاه این نهاد دولتی و حمایت همه جانبه از مهارت آموزی موجبات بالا رفتن توان اقتصادی کشور و باعث دگرگونی کیفیت تولید و افزایش فروش محصولات داخلی را فراهم می آورد.

سید علی آقا زاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش آموزش فنی و حرفه ای استان، یکی از مشکلات اساسی کشور را بیکاری جوانان عنوان نمود و ارایه آموزش های فنی و حرفه ای به افراد فاقد مهارت را بسیار با اهمیت دانست .

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی