نخستین جلسه شورای سیاست گذاری اولین دوره مسابقات ملی ربات های کشاورزی برگزار شد

نخستین جلسه شورای سیاست گذاری اولین دوره مسابقات ملی ربات های کشاورزی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‏ ای استان گیلان، در تاریخ 1398/7/10 در محل دفتر معاونت پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور این جلسه با هدف تبیین محورهای مسابقات و با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، مدیر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان، مدیرکل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان و نمایندگانی از سازمان تحقیقات آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای جلسه اهمیت برگزاری این رویداد در افزایش بهره  وری حوزه کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و پروژه های تعریف شده در دو سطح آزاد (لیگ ربات‏های نشاگر، ربات‏های پیمایشگر و ربات‏های چینشگر) و دانش آموزی (لیگ ربات‏های سم‏پاش و جابجاکننده گیاهان) برای این مسابقات تشریح شد.

رضا باجولوند معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان با اشاره به اهمیت هوشمندسازی کشاورزی در شرایط کنونی کشور خاطر نشان کرد: آنچه از استعدادهای جوانان نخبه کشور می توان در مسیر کاربردی کردن کشاورزی مکانیزه، بهره برداری نمود، باید در این مسابقات شناسایی و معرفی شود.

وی بر لزوم همگرایی دستگاه های اجرایی مرتبط، در هر چه بهتر برگزار کردن این رویداد ملی تصریح کرد و افزود: از آنجائیکه همگرایی دستگاه های اجرایی در استفاده از محصولات تولید شده در این مسابقات، در میدان عمل بسیار حایز اهمیت است، حضور پررنگ شرکای کاری مورد انتظار است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد برای اولین بار در کشور، شناسایی ظرفیت های اطلاع رسانی موثر را مهم ارزیابی کرد و گفت: مهم ترین جنبه ایجاد دامنه نفوذ حداکثری، بهره گیری از روش های مختلف اطلاع رسانی در این مقطع زمانی است.

در خاتمه حاضرین به تبادل نظر در مورد چگونگی بکارگیری ظرفیت های موجود برای جذب حداکثری همکاری‏ نهادهای مختلف و اطلاع رسانی گسترده در سطح کشور پرداختند.

نخستین جلسه شورای سیاست گذاری اولین دوره مسابقات ملی ربات های کشاورزی برگزار شد

  • تاریخ درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۳:۳۱
  • تعداد بازدید: 1004