جستجو در سایت


اطلاعیه های مهم
اطلاعات و معرفی مراکز آموزشی

جهت کسب اطلاعات لازم از مراکز وآموزشگاههای آزاد استان بر روی نقشه فوق کلیک کنید
ویااز طریق پرتال سازمان   www.ostan.portaltvto.com اقدام گردد

حوزه مشاور جوان
ورود به سامانه پیامک و ایمیل اداره کل

شماره پيامك اداره كل

30007650000167

==============

سامانه پست الکترونیک

dabirkhaneh@gilantvto.ir

درخواست ها / شکایات

دفترحراست-رسیدگی به شکایات

ارسال گزارش -اخبار و شکایت

خدمات قابل ارایه در دفاتر پیشخوان
تصویر روز

ارایه پیشنهادات و نظرات

 (ارتباط الکترونیکی با مسئولین)

 جهت ارائه نظرات و پیشنهادات  از این قسمت استفاده کنید

*************************

برای ارتباط با مسئولین اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان  از این قسمت استفاده کنید

کمیته های اجرایی

 

 

 

تقدیر فرماندار و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از مدال آوران المپیاد و مدیران برترآموزشگاه های فنی و حرفه ای شهرستان رودسر
نسخه چاپی

به گزارش مرکز رودسر ،هادی یوسفی رئیس فنی و حرفه ای شهرستان در مراسم تجلیل از مدال آوران المپیاد ملی مهارت و مدیران برتر آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای که در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر برگزار شد، در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به مدعوین در گزارشی اظهار داشت: خوشبختانه با سیاست های کلان دولت مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان و هم استان توانست در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی علی رغم همه محدودیت ها و مشکلات چندساله اخیر که با آن موجه بودیم با تدبیر ، کلیه تعهدات آموزشی را نسبت به گذشته حتی بیشتر از سال های قبل ارتقاء دهد..

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان رودسر افزود: یکی از مولفه ها در هر زمینه ای توجه به بخش آموزش است که این مولفه در رودسر هر سال پررنگ تر و برجسته ترنسبت به سال های گذشته بوده است که براساس آمار موجود دستگاه فنی و حرفه ای یکی از دستگاه های برتر در حوزه اشتغال در سطح شهرستان بشمار می رود و طبق آخرین آمار از رهگیری اشتغال کارآموزان بیش از ۶۰درصد کارآموزان و کارجویان آموزش های ثابت مرکز، جذب بازار کار شده اند

در ادامه رحیم عطایی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر  از مهندس جانبازی جهت حمایت های همیشگی نسبت به آموزش های مهارتی و همچنین تقدیر از ریاست مرکز جهت برپایی این مراسم از مدیران  و مسئولین آموزشگاههای آزاد خواست که با اهتمام بیشتر در راستای سیاستهای سازمانی تلاش کنند که حاصل این تلاش پرورش نخبگان مهارتی می باشد.

ایشان فرمودند یکی از سیاستهای اصلی سازمان توسعه و حمایت از بخش خصوصی است .  و سازمان همگام با اموزش های جهانی دنبال فراگیر نمودن اموزش های مهارتی در کشور می باشد. با توجه به اجرایی شدن بستر شهر هوشمند که مقرر گردیده است شهرستان رودسر  به عنوان پایلوت اجرایی قرار گیرد  آموزش فنی و حرفه ای  بحث آموزشهای مجازی را در دستور کار قرار خواهد داد  و  ان شاالله در آینده نزدیک آموزشها با کمک بخش خصوصی به گونه ای طراحی میگردد که با کمک شبیه سازها آموزشهای مهارتی بتواند به خانه های مردم راه یابد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  بیان داشت در استان گیلان ۲۲مرکز آموزش دولتی و یک مرکز سنجش مهارت فعالیت دارد که مراکز آموزش دولتی بعنوان کانونی باقی مراکز را تحت پوشش قرار می دهند.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی طرح همیاران مهارت در حال اجراست و این طرح در استان گیلان برای اولین بار مطرح شده و تاکنون در روستاهای شهرستان های شفت، رشت و لنگرود اجرایی شده است و امیدواریم براساس هماهنگی های صورت گرفته بزودی در شهرستان رودسر نیز اجرایی شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان خاطرنشان کرد: هدف از طرح همیاران مهارت که در حوزه روستایی اجرا می شود ، ارتقاء تامین معیشت خانواده است و باتوجه به ظرفیت بزرگی که در استان گیلان موجود است و همواره مورد حمایت استاندار و فرمانداران قرار گرفته ، از کمک دستگاه های اجرایی بهره خواهیم گرفت تا اثرگذاری بهتر و وسیع تری داشته باشیم.

رحیم عطایی پور تصریح کرد: براساس برنامه سال ۹۵، پنجاه هزار نفر در سطح استان از آموزش های مهارتی بهره خواهند برد که بخش اعظمی از آن در روستاها اجرا می شود و ۳۴۰هزار ساعت عملکرد در حوزه روستایی پیش بینی شده است

در ادامه مراسم امیرجانبازی رودسری فرماندار شهرستان رودسر گفت: نیروی انسانی کارآمد و متخصص مهمترین مولفه تحقق یافتن اقتصاد مقاومتی است که باید به نحو احسن از آن بهره گرفت..

وی با بیان آنکه اقتصاد مقاومتی دو بعد درون زا و برون زا دارد ، افزود: اقتصاد درون زا استفاده بهینه از امکانات و پتانسیل های کشور ، استان و شهرستان است که نقش نیروی انسانی درآن جایگاه خاصی دارد.

فرماندار رودسر با تقدیر از مجموعه فنی و حرفه ای شهرستان، نخبگان علمی و مدال آوران المپیاد ملی مهارت را مایه مباهات دانست و خاطرنشان کرد: تجلیل از زحمات و تلاش های آنان وظیفه مسئولان است و باید به جهت استمرار موفقیت های کسب شده در سال های آینده ، بستر حضور موفق نخبگان علمی را فراهم آورد.

در پایان از تعداد  13 نخبه مهارتی و 14 مدیر برتر آموزشگاه های آزاد شهرستان رودسر تقدیر بعمل آمد..

 

 

 


نسخه چاپی
بازگشت

دوشنبه,۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲ ق.ظ

تعداد بازدید :  147 مرتبه

s