مسابقه" تجارب آموزش مجازی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(در شرایط کرونا )"برای نخستین بار در کشور   
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن ساعت ۰۹:۰۳
حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در نخستین نشست مجمع کارشناسان و مربیان سازمان
زمان درج : ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ساعت ۱۲:۲۰ تعداد بازدید : 631 نسخه چاپی

 حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در نخستین نشست مجمع کارشناسان و مربیان سازمان

نخستین جلسه دبیرخانه مجمع کارشناسان و مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از طریق ویدئو کنفرانس با حضور علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، حسین فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر اعضای دبیرخانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، در نخستین جلسه کارشناسان و مربیان سازمان که با حضورمحمدحسینی مدیرکل، معاونین، کارشناسان آموزش و نماینده مربیان استانی از طریق ویدیو کنفرانس تشکیل گردید،  ابتدا حسین فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان به چند نکته اشاره کرد از جمله، تدوین شدن اساسنامه مجمع، استقبال مدیران از ایده تأسیس مجمع و برگزار شدن انتخابات طی هفته گذشته و گفت: طرح ایده تأسیس مجمع از سوی جناب آقای هاشمی خلاقانه و منشأ آثار خیر و برکت برای سازمان خواهد بود .

فیروزی همچنین پیشنهاد کرد مجمع در آغاز فعالیت خود با معاونین سازمان به تفکیک جلساتی داشته باشد.او همچنین از پیش بینی تعدادی کارگاه آموزشی برای استفاده اعضای مجمع خبر داد .

بر اساس این گزارش انتخاب کارشناسان و مدیران در تمامی استان ها انجام شده و در مجموع 90 نفر انتخاب شده اند که از میان آنها 82 نفر مرد و 18 نفر زن و از نظر پست سازمانی هم 42 نفر مربی و 48 نفر کارشناس هستند .

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون در این جلسه گفت: باید زمینه تعالی جامعه و رفتار توسعه ای را فراهم کنیم، زیرا انسان توسعه یافته می تواند جامعه توسعه یافته را شکل دهد .

هاشمی، افزود: عدم مشارکت مردم در انجام امور و تحمل نقد نداشتن، لوث کردن قانون اساسی و انسانیت، انسان است. وی افزود خداوند پیامبر اکرم را هم به شوری امر می کند، «و امرهم شوری بینهم و شاورهم فی الامر» بدین معنا خداوند، حتی پیامبر معصوم خویش را بی نیاز از رأی مردم نمی داند .

هاشمی، در ادامه گفت: سرمایه انسانی رفیع ترین و ارزشمندترین ثروت آدمی است و شوری ارج نهاندن به این مهم است .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت: ایده مجمع کارشناسان و مربیان باید به گونه ای اجرا شود که بعد از سازمان در داخل وزارت تعاون و پس از آن سایر وزراتخانه ها و در سطح کشور عملیاتی شود.

 بنابراین دقت در اجرای درست برنامه مد نظر همه باشد. لازم است از کارشناسان حوزه سمن ها و تشکل های غیردولتی  هم کمک گرفته شود .

هاشمی افزود: چون دانایی نزد همگان توزیع شده است، بنابراین به رأی همه نیاز داریم تا افکار ناب و خلاقانه را در اختیار داشته باشیم .

معاون وزیر تعاون گفت: سمن ها، سرمایه اجتماعی تولید می کنند،به شرطی که حرمت و حریت آنها حفظ شود 

30 درصد اعضای مجمع بانوان باشند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت: لازم است دست کم 30 درصد اعضای مجمع بانوان باشند، متأسفانه در برخی استان ها این موضوع رعایت نشده  که باید اصلاح شود. وی با اشاره به دو نقیصه تاریخی در کشور گفت: اولاً فاقد تجربه کارجمعی هستیم و ثانیاً نگاه و رویکرد مردسالاری داریم، باید تغییر رویه بدهیم و اصلاح کنیم و این مرزهای خود ساخته را بشکنیم .

دبیرخانه در تربیت مربی مستقر می شود

هاشمی، همچنین گفت: اصلاح اساسنامه، انتخاب هیأت رئیسه و تعیین دستور کار در اختیار خود مجمع است و سازمان در نهایت مشاوره خواهد داد .

وی افزود: دبیرخانه مجمع با حمایت ستاد سازمان در مرکز تربیت مربی مستقر می شود .

هاشمی در خصوص شیوه کار مجمع بر استفاده از زیرساخت های موبایلی تأکید کرد و گفت: بدون این ابزار، ارتباط سخت و مردود خواهد بود .

 دو دستور جدید به استان ها

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه از دو تصمیم جدید خبر داد و گفت: به همه مدیران کل استان ها دستور داده ام حتماً یک معاون از بانوان انتخاب کنند .

وی افزود همچنین دستور می دهم اعضای مجمع هر استان عضو شورای مدیریت استان باشند .

 

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی