***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد ساعت ۱۰:۲۴
استاندار گیلان تاکیدکرد: استفاده از ظرفیت آموزش فنی و حرفه ای استان برای گسترش آموزش‌های مهارتی در مناطق روستایی و عشایری
زمان درج : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ دي ساعت ۰۹:۵۶ تعداد بازدید : 200 نسخه چاپی

استاندار گیلان تاکیدکرد: استفاده از ظرفیت آموزش فنی و حرفه ای استان برای گسترش آموزش‌های مهارتی در مناطق روستایی و عشایری

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان: ارسلان زارع سه شنبه شب در جلسه شورای عشایری استان در رشت اظهار داشت: جامعه عشایر جامعه ای مولد و کم توقع و با بهره وری بالا است که در بخش مهم اقتصاد کشور یعنی تولید نقش موثری دارد .

استاندارگیلان عشایر را میراث گذشته دانست که از زندگی فرهنگی و اجتماعی ما حراست می کنند که بایستی در ارتقای سطح دانش، بینش و مهارت جامعه عشایری تلاش نمود.

ارسلان زارع خاطرنشان کرد: با فراگیری آموزش‌های مهارتی امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب و همچنین بالا بردن بهره وری در تولیدات عشایر بوجود می‌آید.

استاندارگیلان عشایر را سرمایه اجتماعی کشور در عرصه اقتصاد دانست و برنامه ریزی برای آموزش مهارتی این عزیزان را  یکی از برنامه های مهم دولت دانست و بیان داشت: با توجه به ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای مهارت آموزی و توانمندکردن افراد فاقد مهارت خواستار ارائه و گسترش آموزش های مهارتی به جامعه عشایری استان شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را آموزش مهارت روستاییان و عشایر به منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت : جوانان این مناطق با فراگیری آموزش مهارتی فرصت بیش تری برای ورود به بازار کار و یافتن کار مورد علاقه و متناسب با مهارت‌های آموخته شده می توانند داشته باشند که این امر می تواند به بالا بردن بهره وری در تولیدات عشایر نیز کمک کند.

محمدحسینی در این نشست ضمن ارائه گزارش  اقدامات سال 1398 در این حوزه گفت: در مقایسه با سال 97، آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان آموزش های بخش روستایی و عشایری را تا 15 درصد افزایش داده است.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی