***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
آموزش های فنی و حرفه ای به روز و منطبق با نیاز بازارکار می باشد
زمان درج : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ مرداد ساعت ۰۹:۱۸ تعداد بازدید : 259 نسخه چاپی

آموزش  های فنی و حرفه ای به روز و  منطبق  با نیاز بازارکار می باشد

محمدحسینی در گفتگوی ویژه خبری صداو سیمای مرکز گیلان به تشریح اقدامات و برنامه های در دستور کار آموزش فنی و حرفه ای استان در حوزه های مختلف مهارتی پرداخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای گیلان، محمد حسینی به دو وظیفه عمده فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: شناسایی نیازهای بازار و تربیت نیروهای ماهر از جمله اهداف سازمان فنی و حرفه ای است و بر همین اساس، سند توسعه مهارتی استان که نقشه راه آموزش نیروهای مهارت محور در استان است، با همکاری دستگاه های مختلف، تدوین شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای به روز و منطبق با نیاز بازار کار می باشد عنوان داشت: بیش از ۵۰ هزار نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش های مهارتی دریافت کردند.

وی  افزود: بر اساس قانون الزام به کار گیری نیروی ماهر، همه صنایع و صنوف موظفند در انجام طرح ها و پروژه ها از نیروهای ماهر و آموزش دیده استفاده نمایند و ارایه تسهیلات به افراد جویای کار منوط به داشتن گواهینامه مهارتی می باشد.

محمد حسینی با اشاره به اینکه آموزش‌ها در فنی و حرفه‌ای به دو بخش شاغلان و کارجویان انجام می‌شود، اظهار کرد: این آموزش‌ها در گروه‌های مختلف آسیب دیدگان اجتماعی از جمله مدجویان کمیته امداد و جامعه هدف بهزیستی استان برگزار می‌شود.

حسینی به ارائه آموزش مهارتی در بخش‌های مختلف اعم از گردشگری، کشاورزی، صنایع دریایی، شیلات و خدمات بازرگانی و پوشاک اشاره نمود و تصریح کرد: در سال گذشته 42 فعالیت مشترک با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در چهار حوزه از جمله توسعه آموزش‌های مشارکتی با انعقاد تفاهم نامه و قرار داد آموزشی  داشتیم که تلاش شد آموزش‌ها بر اساس سند آمایش توسعه سرزمینی ارتقا داده شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان افزود : از آنجائیکه گیلان توانمندی های زیادی در بخش کشاورزی دارد، فنی و حرفه ای استان در راستای اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای برای مسیر توسعه استان، 15 درصد آموزش روستایی را افزایش داده است.

وی با اشاره به این موضوع که هرکارگاه صنعتی یک فضای آموزشی می تواند باشد اظهارداشت : آموزش در محیط کار واقعی یکی دیگر از مباحثی است که کارفرمایان و کسانیکه کسب و کاری دارند می توانند از مشوق های موجود این طرح استفاده نمایند.

محمدحسینی در پاسخ به سوال خبرنگار  در خصوص برگزاری دوره های آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: تلاش گردیده است تا دوره های فنی و حرفه ای بصورت مجازی و بصورت تولید محتوی تصویری که توسط مربیان این اداره کل طراحی و تولید شده است برگزار گردد.

 

 

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی