***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
افراد دارای مهارت بیکار نمی مانند
زمان درج : ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ مرداد ساعت ۱۲:۰۰ تعداد بازدید : 132 نسخه چاپی

افراد دارای مهارت بیکار نمی مانند

مدیرکل آموزش وحرفه ای گیلان در گفتگوی رادیویی با صداو سیمای مرکز استان به تشریح اقدامات و عملکرد فنی و حرفه ای استان در حوزه های مختلف آموزشی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمدحسینی با بیان این موضوع که بایستی نگاه خانواده ها از مدرک گرایی به سمت مهارت افزایی تغییرکند اظهارداشت: آنچه امروز کشور به آن نیاز جدی دارد، تولید مهارت و حرفه است نه تولید مدرک و این یک ضرورت تام است تا مسیر شغلی فرزندان این مرز و بوم بدرستی ترسیم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، در ادامه به تغییر و رویکرد مثبت کشور در مورد آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: این اداره کل با انجام اقدام مشترک و انعقاد تفاهمنامه های متعدد با سایر دستگاههای متولی در استان در حوزه هایی همچون مشاغل دریایی، مخابرات، کشاورزی و...  برنامه ریری لازم برای اجرای دوره ای مختلف آموزشی که منطبق با نیار بازارکار باشد، انجام داده است.

وی ارایه آموزشهای مهارت بنیان را یکی دیگر از برنامه های این اداره کل مطرح نمود و بیان داشت: جوانان گیلانی می توانند با حضور و شرکت در کار مبتکرانه از ظرفیت کارگاهی مراکز فنی و حرفه ای استان، برای آموزش و تولید بهره برداری لازم را ببرند. 

محمد حسینی در برنامه زنده ی رادیو گیلان با توضیح این مطلب که افراد دارای مهارت بیکار نمی مانند اذعان داشت: ظرفیت دستگاههای دولتی برای جذب نیرو محدود می باشد و جوانان و افراد جویای کار با کشف و پرورش استعداد درونی و نیاز سنجی مشاغل مورد نیاز بازار کار می توانند با مراجعه به مراکز دولتی و آموزشگاههای آزاد تحت پوشش آموزش فنی و حرفه ای استان، مهارت های لازم را کسب کرده و علاوه بر اشتغال خود موجبات اشتغال دیگران را نیز فراهم آورند.
وی همچنین در این گفتگوی زنده رادیویی به پرسشهای مطرح شده شهروندان گیلانی پیرامون مسایل مختلف آموزشی پاسخ دادند.    

 

 

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی