اداره کل فنی و حرفه ای گیلان حصیر بافی آموزش می دهد
زمان درج : ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان ساعت ۱۲:۵۴ تعداد بازدید : 670 نسخه چاپی

اداره کل فنی و حرفه ای گیلان حصیر بافی آموزش می دهد

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی" در رشته حصیربافی" در روستای گلشن از توابع منطقه آزاد انزلی از سوی این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و منطقه آزاد تجاری صنعتی دوره آموزشی فنی و حرفه ای توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اجرای روش های جدید طراحی و ساخت صنایع دستی با محوریت حصیر به صورت رایگان به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی و تولید محصولات در رشته های مختلف تاثیر بسزایی در افزایش درآمد خانوارهای ساکن در این منطقه دارد، افزود: حمایت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در حوزه های آموزش و تولید، می تواند شرایط لازم را برای عرضه و فروش محصولات در بازارهای مختلف فراهم کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان خاطر نشان کرد: به شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی گواهینامه مهارتی از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اعطاء می شود ضمن اینکه به منظور حمایت از آموزش دیدگان این دوره ها در قالب تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید تسهیلات بانکی کم بهره با سود چهار درصد پرداخت خواهد شد.

وی بیان داشت: اجرای این طرح آموزشی به عنوان پایلوت حمایت از مشاغل بومی و محلی در گیلان در دستور کار آموزش فنی و حرفه ای استان و سازمان منطقه آزاد انزلی قرار گرفته و براساس آن بسته های حمایتی، تشویقی و آموزشی مرتبط با صنایع دستی و دیگر مشاغل در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش توانمندی های اشتغال زایی و صادراتی با تکیه بر توانمندی های جوامع محلی به اجرا درمی آید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان خاطر نشان کرد: هم اکنون افزون بر ۱۲۰ نفر از بانوان روستای گلشن، از توابع منطقه آزاد انزلی در بخش صنایع دستی، حرفه حصیر بافی مشغول به کار هستند.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی