مسابقه" تجارب آموزش مجازی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(در شرایط کرونا )"برای نخستین بار در کشور   
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر ساعت ۱۱:۲۵
عضو کمیسیون آموزش مجلس: برخی هزینه‌ها در حوزه آموزش منتهی به نتیجه نمی‌شود
زمان درج : ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۱۰:۰۴ تعداد بازدید : 47 نسخه چاپی

عضو کمیسیون آموزش مجلس: برخی هزینه‌ها در حوزه آموزش منتهی به نتیجه نمی‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ضرورت مهارت آموزی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: برخی هزینه‌ها در حوزه آموزش به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان،محمدرضا احمدی در نشست دانشگاه آزاد گیلان با بیان اینکه هر جایی به علم میدان دادیم موفق شدیم اظهار داشت: مشکلات فعلی جامعه نشات گرفته از فاصله ما از علم است اما در تلاش هستیم که با استفاده از ظرفیت مجلس و پتانسیل‌های بیرون از مجلس در جهت کاهش این فاصله گام برداریم.

وی با تاکید بر ضرورت حرکت از سیستم سنتی به سیستم مدرن علمی بیان کرد: ناگزیر هستیم به سمت دانش بنیان حرکت کنیم و صنعت و دانشگاه را به هم مرتبط کنیم زیرا فاصله بین صنعت و علوم و دانشگاه آسیب‌های زیادی را به جامعه وارد کرده است.

احمدی با اشاره به اینکه علم آموزی به ما بصیرت و تشخیص درست و نتیجه مطلوب خواهد داد افزود: افزایش کیفیت آموزش منجر به مهارت آموزی می‌شود لذا ابتدا باید محتوای دروس را تغییر بدهیم و در این راستا کارگروهی نیز تشکیل شده و قرار است از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها نیز استفاده شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با انتقاد از بی‌نتیجه بودن هزینه‌ها برای بخش آموزش خاطرنشان کرد: بسیاری از هزینه‌هایی که برای آموزش می‌کنیم یا منجر به نتیجه نمی‌شود یا میزان آن بسیار کم است لذا ضرورت دارد که به سمت مهارت آموزی و دانش‌بنیان شدن حرکت کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس از دانشگاهیان و اساتید خواست که نیازمندی‌ها و مشکلات استان گیلان را به نمایندگان اعلام کنند و افزود: گیلان در حوزه‌های مختلف مانند اشتغال وضعیت خوبی ندارد اما اساتید و نخبگان دانشگاهی می‌توانند با ارائه راهکارهای مناسب به نمایندگان در رفع این معضلات کمک کنند.

وی با بیان اینکه افتتاح کلینیک تخصصی گیاه پزشکی در سال جهش تولید اقدامی موثر و خوب است تصریح کرد: دانشگاه آزاد در بحث جهش تولید جایگاهی نداشت اما در مجلس تلاش کردیم که این دانشگاه نیز از اعضای تصمیم‌گیر در این حوزه باشد و از ظرفیت اساتید و نخبگان آن استفاده شود.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی