هفته ملی مهارت مبارک باد  
سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند
زمان درج : ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۱:۱۹ تعداد بازدید : 419 نسخه چاپی

سوادآموزان گیلان از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: سوادآموزان استان در راستای انعقاد قرارداد با آموزش و پرورش از آموزش های مهارتی و کاربردی برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تفاهمنامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای استان گیلان به منظور ترویج و سازماندهی آموزش های کاربردی و مهارتی مورد نیاز جامعه منعقد شده است.

وی استفاده از ظرفیت های طرفین در راستای اجرای برنامه های آموزشی - مهارتی مورد نیاز بیسوادان گروه سنی  ۴۹ - ۱۰ سال را  موضوع این تفاهمنامه عنوان و تصریح کرد: توسعه و ارتقا مهارت دانش و شایستگی های مورد نیاز مخاطبان، توسعه و ترویج فرهنگ سوادآموزی و فرهنگ مهارت آموزی در جامعه گروه هدف، ترویج و الگوسازی آموزش های کاربردی به واسطه آموزش توام حرفه آموزی و سوادآموزی، فراهم کردن بستر مناسب برای شتاب بخشی به پایان بیسوادی و توانمندسازی سوادآموزان با ارائه آموزش های مهارتی و کاربردی از اهداف امضاء این تفاهمنامه است.

حسینی خاطر نشان کرد: تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی بر اساس نیازسنجی انجام وفق ضوابط، ابلاغ تعهدات آموزشی به شهرستان ها نواحی و مناطق بر اساس نیازهای مهارتی اعلام شده از طرف سوادآموزی، برنامه ریزی اجرای دوره های آموزشی - مهارتی برمبنای استانداردهای مصوب فنی و حرفه ای، تدوین استانداردهای آموزش مهارتی دوره های تکمیلی بین سطوح تحصیلی دوره های سوادآموزی تحکیم و انتقال و تهیه بانک اطلاعات سوادآموزان مهارت آموخته از تعهدات فنی و حرفه ای گیلان است.

وی بیان داشت: شناسایی مشاغل و نیازهای آموزشی گروه هدف و اعلام کتبی به سازمان برای تدوین و بازنگری استانداردهای جدید و برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز، معرفی کارشناسان و متخصصان مجرب برای عضویت در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی است.

حسینی اضافه کرد: تامین اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز متناسب با دوره های آموزشی مورد نظر "مهارت آموزی - سوادآموزی"، تامین مربیان برای برگزاری دوره های آموزشی سوادآموزی - مهارتی بر مبنای ضوابط، نظارت بر اجرای دوره های آموزشی و تدوین و اجرای طرح نیازسنجی آموزشی و مهارتی مخاطبان از تعهدات مشترک آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش استان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در پایان اظهار داشت : بر اساس این تفاهمنامه سازمان فنی و حرفه ای در صورت صلاحدید می تواند برگزاری دوره های آموزشی مشاغل هدف را با هماهنگی سوادآموزی به موسسات و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تابعه و مورد تایید خود "به شرط رعایت تمامی بندهای این توافقنامه " واگذار کند. 

این تفاهمنامه به امضاء محمدحسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان رسید.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

فراخوان های سازمانی
تصویر روز
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی