مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرد؛ اثربخشی آموزش های مهارتی منوط به اجرای دقیق فرآیند آموزش است
زمان درج : ۱۳۹۹ شنبه ۱ آذر ساعت ۰۹:۲۶ تعداد بازدید : 467 نسخه چاپی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرد؛ اثربخشی آموزش های مهارتی منوط به اجرای دقیق فرآیند آموزش است

محمدحسینی درسومین جلسه ساماندهی امور جوانان استان گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان به تشریح برنامه ها و عملکرد فنی و حرفه ای استان در ارایه آموزش های مهارتی به آحاد جامعه پرداخت

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، سومین جلسه ساماندهی امور جوانان استان به ریاست استاندار گیلان در سالن غدیر استانداری برگزار شد.

دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان، اندیشه جوانان و باور به این نسل را ثروت اصلی کشور خواند و با تصریح  اینکه با امید افزایی نسل جوان به آینده، بر دشواری ها غلبه می کنیم گفت: لازم است زمینه برای طرح ایده از سوی جوانان و بستر سازی برای تحقق آن، از سوی دستگاه های متولی فراهم شود.

وی تصریح کرد: معتقدم باید جریان تحول، توسعه و رشد با استفاده از جوانان شناسایی شود و از اندیشه جدید و فکر خلاق نسل جوان برای اعتلای کشور بهره گرفت.

 در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، مهارت هایی مانند اصول و روش های حل مساله، مهارت های روابط بین فردی، تفکر خلاق، مدیریت هیجانات و تصمیم گیری را از مهم ترین مهارت های زندگی خواند و گفت: اثربخشی آموزش های مهارتی منوط به اجرای دقیق فرآیند آموزش است و این آموزش ها باید به طور مداوم به جوانان ارایه شود.

محمدحسینی با اشاره به سامانه پایش و رهگیری اشتغال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: نتایج حاصل از رهگیری اشتغال مهارت آموختگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای نشان می دهد که حدود 50 درصد از آنها جذب بازار کار شده اند.

وی با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی این اداره کل با اولویت رسته های اشتغالزای طرح تکاپو اجرا می شود گفت: آموزش های دوگانه،  مهارت آموزی در محیط کار واقعی، آموزش های روستایی بازارمحور و توانمندسازی مهارتی بانوان، با هدف توسعه کارافرینی و اشتغال زایی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، با اشاره به راه اندازی خانه کارآفرینی و مهارت صنایع دستی با مشارکت شهرداری کلانشهر رشت افزود: خانه کارآفرینی و مهارت با هدف تلفیق فرآیند آموزش، تولید، بازاریابی و فروش با کمک پشتیبان راه اندازی شده است که در شش ماهه نخست 1399، 180 نفر از بانوان در دوره های آموزشی شرکت نموده و 80 نفر از بانوان در قالب مشاغل خانگی مشغول به کار شده اند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی