آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين ساعت ۱۳:۰۱
دانشجویان بهداشت حرفه ای و ایمنی کار گیلان فنون مهارتی می آموزند
زمان درج : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ دي ساعت ۱۳:۴۸ تعداد بازدید : 266 نسخه چاپی

دانشجویان بهداشت حرفه ای و ایمنی کار گیلان فنون مهارتی می آموزند

تفاهمنامه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان امروز چهارشنبه به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، این تفاهمنامه به منظور استفاده از توانمندی های مشترک و ظرفیت‌ های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت‌ها و تکالیف سازمانی بین محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان و دکتر مهدی شیرزاد رئیس دانشکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع استفاده از ظرفیت های مشترک در ارتقاء کمی و کیفی خدمات آموزشی نظام سلامت برای بهره گیری از آموزش های هدفمند، اثربخش و توانمندسازی فراگیران برای ورود به بازار کار پس از پایان دوره آموزشی و تحصیلی منعقد شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در گفتگو با خبرنگار بیان داشت: توانمندسازی دانشجویان رشته های مرتبط با صنعت و کسب تجارب فنی، حرفه‌ ای و مهارتی در ارائه خدمات بهینه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

محمد حسینی اظهار داشت: در همین راستا آشنایی دانشجویان رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار که رسالت صیانت از سلامت نیروی انسانی و چرخ مولد جامعه را عهده دار هستند با فنون مهارتی و حرفه ای حایز اهمیت فراوان است.

وی درباره امضاء این تفاهمنامه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی گفت: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای مرتبط با دروس ایمنی و کارآموزی دانشجویان دانشکده بهداشت "در رشته های مرتبط"، اجرای آموزش های بهداشتی حوزه نظام سلامت فی ما بین بر اساس نیازمندی های آموزشی در زمینه ایجاد مرکز جوار دانشگاهی و برگزاری دوره های مهارتی در حرفه های مورد توافق از اهداف امضاء این تفاهمنامه است.

وی اضافه کرد: تطبیق نیازهای مهارتی اخذ شده از دانشکده بهداشت با استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه ای،  همکاری در تامین مربیان واجد شرایط و اجرای دوره ها با هماهنگی کمیته مشترک،  بیمه مسئولیت مدنی فراگیران در برابر حوادث حین آموزش،  همکاری در تجهیز کارگاه های آموزشی دانشکده بهداشت مطابق با استانداردهای مهارتی حرفه های آموزشی توافقی کمیته مشترک از جمله تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در امضاء این تفاهمنامه است.

حسینی در ادامه تامین فضای آموزشی مناسب و تجهیز آن با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برای اجرای حرفه های آموزشی توافقی،  انجام نیاز سنجی آموزشی از دانشجویان و تعریف نیازهای مهارتی گروه های هدف و ارسال آن به کمیته مشترک برای اجرا،  همکاری در ایاب و ذهاب مربیان اعزامی اداره کل به دانشکده و عایت قوانین و مقررات مراکز آموزشی اداره کل در صورت معرفی و اعزام دانشجویان به مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای طی دوره آموزشی را از جمله تعهدات دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.

 ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی