آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين ساعت ۱۳:۰۱
مجوز ایجاد مرکز کارآموزی بین کارگاهی به اتاق اصناف گیلان اعطا شد
زمان درج : ۱۳۹۹ شنبه ۲ اسفند ساعت ۱۱:۲۵ تعداد بازدید : 224 نسخه چاپی

مجوز ایجاد مرکز کارآموزی بین کارگاهی به اتاق اصناف گیلان اعطا شد

مجوز ایجاد مرکز کارآموزی جوار کارگاهی در راستای اجرای آیین نامه ایجاد مراکز کارآموزی جوار و بین کارگاهی از سوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان به رئیس اتاق اصناف استان اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی در این باره گفت: مرکز آموزش بین کارگاهی آموزش های علمی مورد نیاز کارگران بنگاه های اقتصادی و اصناف در خط تولید را ارائه می دهد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اظهار داشت: در مراکز بین کارگاهی، آموزش کارگران مبتدی و کارگران شاغل بنگاه برای بازآموزی ، تکمیل وارتقاء مهارتی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز بنگاه اقتصادی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این مراکز علاوه بر آموزش کارگران و نیروهای خود بنگاه، بر اساس توافق نامه آموزشی امکان آموزش شاغلین دیگر بنگاه های اقتصادی نیز فراهم و  امکان ارزشیابی کارگران و صدور گواهینامه مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای فراهم شده است.

حسینی با اشاره به جلسه خود با رئیس اتاق اصناف گیلان خاطر نشان کرد: شناسایی ظرفیت های موجود دو طرف برای ارتقای مهارت کارآموزان، اعزام مربی افتخاری از صنوف به فنی و حرفه ای، تلاش برای تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز بازار کار و نهادینه کردن آموزش های مهارتی برای شغل های موجود در صنوف مختلف از جمله اهداف برگزاری این نشست بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با اشاره به اهمیت فراگیری آموزش های مهارتی و ضرورت توجه به این مهم اظهار داشت: کسب مهارت های فنی و حرفه ای راهی برای دستیابی به اشتغال و رفع بیکاری است.

وی تاکید کرد: مهارت آموزان در مراکز آموزش جوار کارگاهی از نزدیک مهارت های شغلی مورد نیاز خود را فرا می گیرند.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی