٢ نوجوان گیلانی در مسابقه ملی مهارت برگزیده کشوری شدند
زمان درج : ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۸ مهر ساعت ۰۹:۲۲ تعداد بازدید : 48 نسخه چاپی

٢ نوجوان گیلانی در مسابقه ملی مهارت برگزیده کشوری شدند

رشت - ایرنا - آریا بشیری و علیرضا اعرابی٢ دانش آموز رشته مهارتی استان گیلان توانستند در مسابقه ملی مهارت در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشته برنامه نویسی اندروید برگزیده کشوری شوند.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هر ٢ سال یکبار برای شناسایی و کشف جوانان نخبه مهارتی کشور و ایجاد انگیزه در آنان، با مشارکت حامیان برون سازمانی و فعالان بخش خصوصی مسابقات ملی مهارت را برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آمورش فنی و حرفه ای گیلان، این مسابقات توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری و بر اساس استانداردهای جهانی برگزار می شود و نفرات برتر مهارتی کشور به عضویت تیم ملی مهارت کشور درآمده تل به مسابقات جهانی مهارت اعزام شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: بخش فناوری اطلاعات نوزدهمین دوره‌ مسابقات ملی مهارت در ۶ رشته‌ رایانش ابری، امنیت سایبری، مدیریت سیستم‌های شبکه، راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت، فناوری‌های وب، و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل برگزار شد.

محمد حسینی رشته های مهارتی را نیازهای واقعی و جدی برای توسعه آینده کشور در تمامی ابعاد دانست و تاکید کرد: خوشبختانه توجه دانش آموزان به رشته های مهارتی در حال افزایش است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مرحله استانی نوزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت پیش از این در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات همزمان با سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شده بود که در این رقابت ها امیرحسین خوشکام در رشته امنیت سایبری، علیرضا اعرابی و سیدآریا بشیری در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل، مبین نامور دریاسری، آروین بهمنیار و علی دوستی در رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه به مرحله‌ نهایی کشوری این دوره از مسابقه ها راه یافته بودند که در نهایت در نفر برگزیده کشوری شدند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی