فراگیری آموزش مهارتی توسط ۱۳ هزار گیلانی
زمان درج : ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۰ آبان ساعت ۰۸:۲۱ تعداد بازدید : 49 نسخه چاپی

فراگیری آموزش مهارتی توسط ۱۳ هزار گیلانی

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۱۳ هزار و ۱۴۷ نفر دوره آموزش‌های مهارتی دیده‌اند، گفت: این آموزش‌ها در قالب دوره‌های فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان در استان ارایه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، عباس جمادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به فعالیت‌های آموزش و مهارتی در اداره کل فنی‌حرفه‌ای استان گیلان اظهار کرد: آموزش‌ها در سه بخش دولتی «مرکز ثابت و سیار شهری»، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه‌ای استان گیلان ارایه شده است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در بخش ثابت شهری یک میلیون و ۲۷ هزار و ۴۶۳ نفر ساعت در قالب پنج هزار و ۶۲۰ نفر دوره آموزش‌های مهارتی را دریافت کردند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان با بیان اینکه در بخش کارگاه سیار شهری نیز ۱۲۷ هزار و ۵۳۷ نفر ساعت در قالب ۷۶۳ نفر دوره آموزش‌های لازم مهارتی را فرا گرفتند، تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در راستای توانمندسازی افراد فاقد مهارت جویای کار توانست با همکاری بخش خصوصی به دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ۸۳۰ نفر دوره در قالب ۱۳۶ هزار و ۲۱۲ نفر ساعت آموزش‌های مهارتی ارایه دهد.

وی با اشاره به فعالیت فنی حرفه‌ای به جامعه هدف زندانیان بیان کرد: برای زندانیان یک هزار و ۱۷۰ نفر دوره در قالب ۲۰۶ هزار ۷۱۵ نفر ساعت، برای دانش آموزان ۷۵۵ نفر دوره در قالب ۱۳۰ هزار و ۶۶۴ نفر ساعت، ساکنان مناطق روستایی هزار و سه نفر دوره در قالب ۱۲۲ هزار و ۶۰۱ نفر ساعت، دوره‌های مهارتی برگزار شد.

جمادی با بیان اینکه معتادان بهبود یافته ۴۸۰ نفر دوره در قالب ۵۲ هزار و ۸۷۴ نفر ساعت و سربازان وظیفه دو هزار و ۸۸۲ نفر دوره در قالب ۴۶۹ هزار و ۱۹۷ نفر ساعت آموزش‌های مهارتی ارایه شد، افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌دهد.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان با اشاره به دامنه وسیع مخاطبان فنی‌وحرفه‌ای تصریح کرد: ۱۸ جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش آموزان، زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی ساکنان مناطق روستایی دامنه فعالیت اداره فنی و حرفه‌ای می‌باشد.

ویبا بیان اینکه ۲۳ مرکز دولتی و بیش از ۷۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش‌های مهارتی در گیلان فعال هستند، گفت: رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ارتقای سطح مهارتی نیروی کار است.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی