استاندار گیلان در همایش گرامیداشت هفته کار و کارگر و روز قشر بسیج کارگری بیان داشت؛ قشر کارگر سرمایه اجتماعی برای توسعه و رونق تولید هستند / مهارت‌افزایی کارگران در ارتقاء سطح درآمد و افزایش صادرات موثر است
زمان درج : ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ساعت ۱۴:۳۴ تعداد بازدید : 148 نسخه چاپی

استاندار گیلان در همایش گرامیداشت هفته کار و کارگر و روز قشر بسیج کارگری بیان داشت؛ قشر کارگر سرمایه اجتماعی برای توسعه و رونق تولید هستند / مهارت‌افزایی کارگران در ارتقاء سطح درآمد و افزایش صادرات موثر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، همایش گرامیداشت هفته کار و کارگر و روز اقشار بسیج کارگری به یاد و نام 418 شهید کارگری با همکاری دستگاههای تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج کارگری، با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان، سرهنگ عباس حسینی جانشین فرمانده سپاه قدس در امور بسیج اقشار استان، حمیدرضا امام پناهی فرماندارشهرستان رشت، کاظم پورنصیری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان و مدیران شورای هماهنگی دستگاههای تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، با هدف تجلیل از  کارگران و مدیران نمونه بخش صنعت درسالن اجتماعات مجتمع آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت برگزار شد.

دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (یکشنبه) در همایش گرامیداشت هفته کار و کارگر و روز قشر بسیج کارگری در رشت، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک هفته کار و کارگر و بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: یاد و خاطره همه شهدای کارگر ایران اسلامی و ۴۱۸ شهید کارگر استان سرافراز گیلان بویژه شهید والامقام عبدالحسین برونسی را که به معنای واقعی انسانیت و معنویت را تمام کردند، گرامی می داریم.

استاندار گیلان قشر کارگر را سرمایه اجتماعی برای توسعه و رونق تولید ذکر کرد و گفت: مهارت‌افزایی کارگران در ارتقاء سطح درآمد، بهبود معیشت و افزایش صادرات موثر است و دولت در این زمینه حمایت های لازم را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه کارگران به عنوان عناصر فعال بخش تولید، تاثیر محوری دارند، گفت: این قشر زحمتکش در توسعه و استقلال کشور نقش کلیدی و اساسی ایفا می کنند.

استاندار گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه جدی به بخش تولید ، اشتغال ، رونق اقتصادی و معیشت مردم افزود: معظم له بویژه در یک دهه اخیر شعار محوری سال را مسئله تولید و اشتغال نامیده‌اند و امسال نیز با نامگذاری تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نسبت به این امر مهم تاکید موکد دارند.

دکتر عباسی ادامه داد: دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهوری برای توسعه فضای کسب و کار و بهبود وضعیت معیشت اهتمام ویژه دارد و در سفرهای استانی و دیدارهای متعدد شاهد این تاکیدات و اقدامات میدانی و جهادی هستیم.

وی با تاکید بر تعامل همه جانبه دستگاه‌های متولی در حوزه تولید و اشتغال در استان بیان کرد: کارگران باید به عنوان یک سرمایه اجتماعی با بهره مندی از مهارت ها و ایمنی های لازم حرفه ای که مورد استقبال کارفرماست و در افزایش تولید و سطح درآمد و اشتغال تاثیر دارد؛ در ارتقای کیفیت و صادرات نقش آفرینی کنند.

در این همایش شماری از نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند و تعدادی از کارگران و و صاحبان واحدهای نمونه تولیدی استان گیلان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

فراخوان های سازمانی
اطلاعیه های آزمون
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی