جوانان جویای کار؛ با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سراسر استان گیلان و با فراگیری آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کار، می توانید برای خود و دیگران ایجاد اشتغال نمایید. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان  
دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند
زمان درج : ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۲ تير ساعت ۰۹:۲۹ تعداد بازدید : 81 نسخه چاپی

 دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند و در هر استان یک مرکز به پارک علم و فناوری مهارتی تبدیل و در امور مربوط به بخش خصوصی تسهیل گری شود

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ «غلامحسین حسینی نیا»، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از اتصال مراکزTMC   در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد و گفت: بخش اعظمی از مهارت آموزی می تواند در مدارس و  دانشگاه ها صورت گیرد، توسعه آموزش های مهارت محور یک استراتژی مهم در همه دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته تبدیل شده است.

 وی گفت: استانداردهای آموزش های مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای هر بخش و رشته به صورت مجزا و توسط متخصصان حوزه های مربوطه تدوین شده است و به مرور با رشد تکنولوژی تصحیح شده و تغییر می کنند.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله ایران، تا سال 1404 ، خاطرنشان ساخت: این امر مستلزم برخورداری کشور از نیروهای کاری ماهر و توانمند است. به جز این سند، در سال های اخیر مهارت آموزی و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مورد اهمیت قرار گرفته تا نیروی ماهر و خلاق تربیت شود و در اختیار صنایع قرار گیرد.

 وی گفت: مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در راستای توانمند سازی دانشجویان تشکیل شده است و در حال حاضر نزدیک به 271 مرکزمهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها در حال فعالیت هستند.

 حسینی نیا، اتصال مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی به پرتال آموزشی سازمان  را موجب تسهیل فرآیندهای اجرایی مهارت آموزی در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، برشمرد که می تواند به یک فرهنگ ملی تبدیل شود.

 وی دو طرح کهاد و نخلستان را به عنوان برنامه های جدید سازمان در این زمینه عنوان کرد و افزود: مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی می توانند در اجرای این طرح ها کمک شایانی  کنند.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، در پایان تأکید کرد: دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شود و در هر استان یک مرکز به پارک علم و فناوری مهارتی تبدیل و در امور مربوط به بخش خصوصی تسهیل گری شود.

فراخوان های سازمانی
اطلاع رسانی جلوگیری از فساد
گزارش عملکرد 1400 اداره کل
اطلاعیه های آزمون
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی