ورود به قرن جدید با حکمرانی داده هادر نظام آماری  جوانان جویای کار؛ با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سراسر استان گیلان و با فراگیری آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کار، می توانید برای خود و دیگران ایجاد اشتغال نمایید. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان  
برگزاری جلسه ای با رویکرد تبیینی و ترویجی پدافند غیر عامل در فنی و حرفه ای گیلان
زمان درج : ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۳:۴۷ تعداد بازدید : 115 نسخه چاپی

برگزاری جلسه ای با رویکرد تبیینی و ترویجی پدافند غیر عامل در فنی و حرفه ای گیلان

در راستای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری وتسهیل مدیریت بحران در برابر تهدید و اقدامات خصمانه دشمن جلسه ای با رویکرد تبیینی و ترویجی پدافند غیر عامل در فنی و حرفه ای گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان،  با حضور محمدعلی ویشکائی مدیرکل پدافند غیرعامل استان ، سرهنگ دوم پاسدار علی قاسمی معاونت عملیات سپاه قدس گیلان، پورنصیری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و کارکنان مراکز جلسه ای با رویکرد تبیینی و ترویجی پدافند غیر عامل در محل سالن اجتماعت فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت برگزارشد.

در این نشست مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ، پدافند غیرعامل  را به عنوان یکی از ساده ترین راه‌ها، کم هزینه ترین شیوه ها و صلح آمیز ترین روش های دفاع یک دولت و ملت در مقابل انواع تهدیدات دشمنان و رویکردی مؤثر در حفظ و حراست از دستاوردهای مادی و معنوی مهین اسلامی ایران برای رسیدن به رشد و پیشرفت و توسعه متوازن تلقی نمود.

در ادامه مدیرکل پدافند غیرعامل استان اظهارداشت، مجموعه کارهای ما برای دفع خطر دشمن باید منجر به افزایش پایداری و بازدارندگی و تداوم فعالیت های مهم و حیاتی باشد به معنای آن که تهدیدها منجر به اختلال در زندگی شهروندان و خدمات رسانی به آنها نشود.

محمدعلی ویشکائی خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش برای تغییر افکار، باورها و رفتارها و ساختارهای سبک زندگی ایرانیان است. این موارد استراتژی دشمن برای غلبه بر مردم ایران و نفوذ و تسلط بر کشور است.

در ادامه معاونت عملیات سپاه قدس گیلان گفت،  نباید خیال کنیم که در زمان صلح مورد تهدید و آسیب دشمن واقع نمی شویم و امروز دشمن با هجوم سایبری در کنار تهاجم فرهنگی و اقتصادی و همچنین اتخاذ حمله های بیولوژیکی مانند آلوده کردن آب، غذا و خاک و هوا و انتشار بیماری ها در تلاش برای آسیب زدن به ما است.

سرهنگ دوم پاسدار علی قاسمی ادامه داد، یکی از محورهای اساسی موضوع امنیت ملی، بحث پدافند غیر عامل است، با عنایت به اینکه این بحث از مباحثی است که دانش فنی آن در داخل کشور در حال شکل‌گیری است، شناخت دقیق‌تر مفاهیم و جایگاه این مبحث می‌تواند اقدامی موثر در این خصوص باشد.توجه به وجود زمینه تهدیدات بالقوه و خطراتی که امنیت ملی ، استقلال و تمامیت ارضی کشور را نشانه گرفته ضرورت عقلی دفاع کاملا مشهود می باشد.

 

فراخوان های سازمانی
اطلاع رسانی جلوگیری از فساد
گزارش عملکرد 1400 اداره کل
اطلاعیه های آزمون
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی