به اطلاع بازدید کنندگان محترم می رساند؛ جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های مربوط به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، به آدرس https://gilan.irantvto.ir مراجعه نمایند.  
۲۲ هزار و ۲۵۹ نفر در گیلان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند
زمان درج : ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۸ دي ساعت ۰۸:۱۹ تعداد بازدید : 671 نسخه چاپی

۲۲ هزار و ۲۵۹ نفر در گیلان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

رشت - ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه طی ۹ ماه گذشته ۲۲ هزار و ۲۵۹ نفر از آموزش های مهارتی برخوردار شدند، گفت: در این مدت در بخش مراکز ثابت شهری هشت هزار و ۶۹۵ نفر در قالب افزون بر یک میلیون و ۷۸۴ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، کاظم پورنصیری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در بخش کارگاه سیار شهری نیز یک هزار و ۵۳۶ نفر در قالب ۲۳۸ هزار وبهبه ۸۵۰ نفر ساعت آموزش های مهارتی را فرا گرفتند، افزود: مهارت‌آموزان فنی و حرفه ای در ۲۱ مرکز دولتی از آموزش های مهارتی برخوردار می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در مراکز فنی و حرفه ای استان در ۴۵۰ حرفه آموزشی در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر به علاقمندان آموزش های مهارتی ارائه می‌شود.

پورنصیری در ادامه با اشاره به ارائه آموزش های مهارتی به دانش آموختگان و فارغ‌التحصیلان گیلان در راستای توانمندسازی افراد فاقد مهارت جویای کار با همکاری بخش خصوصی اظهار کرد: در این مدت یکهزار و ۳۳۷ نفر در قالب افزون بر ۳۰۰ هزار نفر ساعت از آموزش های مهارتی برخوردار شدند.

پورنصیری افزود: طرح نخلستان برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری آنان از طریق اجرای دوره‌های مهارتی در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری‌های نوین یا دانش بنیان و طرح کهاد نیز با هدف آشنایی دانشجویان با مهارت‌های متناسب با نیاز بازار کار رشته تحصیلی آنها امسال به اجرا درآمد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد: ارائه آموزش های مهارتی به زندانیان، دانش آموزان، ساکنان مناطق روستایی، معتادان بهبود یافته و سربازان وظیفه از دیگر اقدامات فنی و حرفه ای گیلان در حوزه آموزش است.

وی با بیان اینکه علاقمندان به صورت حضوری و غیرحضوری با مراجعه به سایت آموزش فنی و حرفه ای گیلان به آدرس http://www.gilantvto.ir/fa/default.aspx می توانند برای بهره مندی از آموزش‌های مهارتی اقدام کنند، افزود: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای برای ۲ گروه شامل شاغلان برای ارتقاء مهارت و جوانان برای کارآفرینی و کسب مهارت انجام می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به اهمیت فراگیری آموزش های مهارتی اظهار کرد: مهارت افزایی و کسب آموزش های مهارتی می تواند راهکار برون رفت از معضل بیکاری باشد.

وی خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی علاوه بر تربیت نیروی متخصص و کارآمد می‌تواند در راستای تامین نیروی انسانی بازار کار نقش مهم و کلیدی را در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه ایفا کند، از این‌رو آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مهم است.

۲۰ مرکز دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعال هستند.

فراخوان های سازمانی
اطلاع رسانی جلوگیری از فساد
گزارش عملکرد 1400 اداره کل
اطلاعیه های آزمون
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
ورود به سامانه ثبت تقاضاهای آموزشی
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی